O festivalu

Vzdálenosti. Kilometry, hranice, kontinenty, oceány. Jazyky. Hodně věcí může lidi a národy rozdělovat. Ale stejně tak je mnoho věcí, které nás mohou sbližovat, vzájemně přitahovat a způsobit, že vzdálenost nebude tak velká a že zjistíme, že jsme si bližší, než jak se nám zprvu zdálo.

Film, jako kulturní projev národa, je oknem, kterým můžeme nahlédnout na jiná místa a přenést se v čase. Umožňuje nám na okamžik vyhlédnout ven a vidět jinou skutečnost, která nám nejprve může připadat vzdálená, ale jen zdánlivě. Není to jen tím, že ve filmu jsou zachyceny životní příběhy, milostné historky, smích a pláč, smrt. Ale jde, v neposlední řadě, o vyjádření lidské duše, která nezná hranic.

Argentinské velvyslanectví v České republice je velmi poctěno, že může, společně s Palácem Lucerna, uskutečnit 8. ročník Týdne argentinského filmu, kulturní událost, která se již stala zjevným symbolem spřízněnosti argentinské a české kultury. Kulturní tradicí, jež nás sbližuje a připomíná nám, že nejsme na této cestě sami a nezáleží na tom, odkud pocházíme. Žádné kilometry, země a oceány nejsou dostatečnou vzdáleností, aby nás rozdělily.

 

Vstupné 139 Kč.
Filmy ve španělském znění s českými titulky a anglickými a českými titulky. Film Argentina 1985 bude promítán zdarma a pouze s českými titulky.
Kino Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1, 110 00